wtorek, 24 stycznia 2017

9/10 - Nie trawię RPGówTa gra jest wyjątkiem potwierdzającym regułę.

Polak potrafi.

Nie jestem człowiekiem zachwalającym coś tylko dlatego, ze jest polskiej produkcji. NIE. Oceniam produkt na sucho. Wiedźmin jest bardzo dobrą grą, która wciągnęła mnie od pierwszych minut. Nawet nie przerywałem ani jednej cutscenki a mam to w zwyczaju. Śledziłem fabułę w skupieniu a rzadko mi się to zdarza. Wiedźmin to niesamowicie klimatyczna produkcja. Postacie, całe uniwersum, fabuła oraz podkład muzyczny w wykonaniu Adama Skorupy & Pawła Błaszczaka budują niesamowitą atmosferę, która doszczętnie pochłania gracza.

System walki ciekawy, że musimy klikać w odpowiednim momencie w odpowiednie miejsce. Mi podpasował.

Śmieszne, że nasza postać w ogóle nie potrafi skakać ale to taki niuans tylko.

„Wiesiek” to jak na razie najlepsza polska gra w jaką grałem.

No i bardzo podoba mi się w tej grze, że trzeba kojarzyć fakty. Wszystko układa się w jedną, spójną całość. Nie jesteśmy jak w innych nowych grach prowadzeni niemal za rączkę tylko my sami musimy wywnioskować gdzie należy się udać dalej w grze. To grzebanie w zwojach, rozmowy z NPCami były bardzo spoko.  
2 komentarze:

  1. Niestety przygodę z Wiedźminem zacząłem od części drugiej. Nie wiem czy jest sens teraz grać w jedynkę...

    OdpowiedzUsuń
  2. Jest sens grać. To są z pozoru dwie różne koncepcyjnie gry. Jedynka jest bardzo stonowana i niezwykle klimatyczna. Zagrać w pierwszego Wiedźmina to obowiązek każdego gracza. :)

    OdpowiedzUsuń